Otevírací doba Areál zámku: Volně přístupný | Muzeum nové generace, kavárna & obchod: Pondělí–Neděle 9.00–18.00 Kontakt tic@zamekzdar.cz | +420 602 565 309 (pracovní dny), +420 564 565 231 (víkendy a svátky)

Skryté příběhy

Zábavná hra Santiniho hvězda v mobilní aplikaci Skryté příběhy vás přenese do doby stavitele Jana Blažeje Santiniho Aichela. Vydejte se na procházku zámkem i jeho blízkým okolím a pomozte mu postavit slavný poutní kostel na Zelené hoře.

www.skrytepribehy.cz

Skryté příběhy - interaktivní hra v mobilní aplikaci

NÁVŠTĚVNÍ DOBA PROHLÍDKY (bez odměny)

celoročně

NÁVŠTĚVNÍ DOBA PROHLÍDKY (s odměnou na zámku)

květen – září
pondělí – neděle
9.00–18.00
říjen – duben
úterý – neděle
9.00–17.00

Jak hra funguje?

Stáhněte si do mobilního telefonu aplikaci Skryté příběhy a vydejte se na terasu žďárského zámku, kde hra začíná. Spolu se stavitelem Janem Blažejem Santinim vyrazíte po stopách jeho stavební činnosti v zámeckém areálu a jeho blízkém okolí.

Více o hře
Dolní hřbitov - pohled dovnitř

Co s aplikací zažijete?

Putování za skrytým příběhem není ale jen tak ledajakou procházkou. Santini potřebuje vaši pomoc a inspiraci při tvorbě kostela nevídaného tvaru, který se později zapíše mezi stavby světového významu. V Santiniho doprovodu se vydáte třeba na místo, odkud se v celé své délce nejlépe vyjímá bazilika, srdce kláštera. Poradíte mu také s výstavbou morového hřbitova nebo hospodářského dvora. Pokud vyřešíte i další úkoly a zjistíte tajné Santiniho heslo, můžete si na recepci Muzea nové generace vyzvednout odměnu.

Více o hře
Poutní kostel sv. Jana Nepomuckého na Zelené hoře

Důležité informace

• Trasa hry je dlouhá asi 3,5 km a zvládnete ji projet s kočárkem nebo dětským odrážedlem.
• Je vhodná pro starší děti (přibližně od 6 let).
• Její absolvování je zdarma a zúčastnit se ji můžete kdykoliv budete mít chuť.
• Stačí mít mobilní telefon a připojení k internetu.

Více o hře
Prelatura - sídlo opata, stavba Jana Blažeje Santiniho

Ukázka ze hry

Jmenuji se Jan Blažej Santini Aichel. Jsem architektem a jsem známý tím, že dokážu spojovat staré s novým, navazovat na díla našich předků a dávat stavbám novou krásu. Vyrůstal jsem na dohled svatovítské katedrály, kde můj otec i pracoval. Zdejší opat Vejmluva mě sem pozval, abych zde postavil poutní kostel, který se stane magnetem na poutníky z celé země. „Skvělé!” povídám, „jdeme na to místo, kde bude poutní kostel stát.” Opat mě ale chytl za rukáv a řekl: „Nejdřív je potřeba opravit baziliku, srdce kláštera.“

Více o hře
Hra Skryté příběhy u hospodářského dvoru Lyra