Otevírací doba Areál zámku: Volně přístupný | Muzeum nové generace, kavárna & obchod: Pondělí–Neděle 9.00–18.00 Kontakt tic@zamekzdar.cz | +420 602 565 309 (pracovní dny), +420 564 565 231 (víkendy a svátky)

Zažijte cestu, zažijte příběh!

V průběhu celého roku můžete začít svůj den na zámku poznáním historie i současnosti zámku a jeho okolí v multimediálním Muzeu nové generace.

Další příběhy vám odhalí prohlídky areálu s průvodcem, herní kárkou nebo mobilní aplikací Skryté příběhy.

Pak už je nejvyšší čas vyrazit na Zelenou horu a naučnou stezku kolem zámku. Svůj den můžete zakončit odměnou v zámecké kavárně a obchůdku se suvenýry.

Letecký pohled na zámek a Zelnou horu (UNESCO)

Muzeum nové generace

Vstupte do světa animovaných příběhů, hry světel a stínů a mnoha interaktivních exponátů. Cesta pro celou rodinu za téměř 800 let starým příběhem může začít.

Muzeum nové generace - 2. patro, baroko

Prohlídka Tam a zpátky klášterem a zámkem

Vydejte se poznávat areál zámku, bývalého cisterciáckého kláštera ze 13. století. Skrze příběhy a architekturu se seznámíte s tím, jak areál i život v něm vypadal.

Poutní kostel na Zelené hoře

Výjimečnou stavbu geniálního architekta Jana Blažeje Santini-Aichela s půdorysem ve tvaru pěticípé hvězdy, která patří na seznam UNESCO, rozhodně musíte zařadit na váš seznam navštívených památek.

Poutní kostel sv. Jana Nepomuckého na Zelené hoře - letecký snímek

Skryté příběhy

Zábavná hra Santiniho hvězda v mobilní aplikaci Skryté příběhy vás přenese do doby stavitele Jana Blažeje Santiniho Aichela. Vydejte se na procházku zámkem i jeho blízkým okolím a pomozte mu postavit slavný poutní kostel na Zelené hoře.

Skryté příběhy - interaktivní hra v mobilní aplikaci