Otevírací doba Areál zámku: Volně přístupný | Muzeum nové generace, kavárna & obchod: Úterý–Neděle 9.00–17.00 Kontakt tic@zamekzdar.cz | +420 602 565 309 (pracovní dny), +420 564 565 231 (víkendy a svátky)

Zažijte cestu, zažijte příběh!

V průběhu celého roku můžete začít svůj den na zámku poznáním historie i současnosti zámku a jeho okolí v multimediálním Muzeu nové generace.

Další příběhy vám odhalí prohlídky areálu s průvodcem, herní kárkou nebo mobilní aplikací Skryté příběhy.

Pak už je nejvyšší čas vyrazit na Zelenou horu a naučnou stezku kolem zámku. Svůj den můžete zakončit odměnou v zámecké kavárně a obchůdku se suvenýry.

Letecký pohled na zámek a Zelnou horu (UNESCO)

Muzeum nové generace

Vstupte do světa animovaných příběhů, hry světel a stínů a mnoha interaktivních exponátů. Cesta pro celou rodinu za téměř 800 let starým příběhem může začít.

Muzeum nové generace - 2. patro, baroko

Po stopách Santiniho

Navštivte nejzajímavější místa bývalého cisterciáckého kláštera – nynějšího zámku, která jsou spojena s výjimečným architektem Janem Blažejem Santini-Aichelem.

Prelatura - sídlo opata, stavba Jana Blažeje Santiniho

Za zdmi kláštera

Vydejte se poznávat areál zámku, bývalého cisterciáckého kláštera ze 13. století. Skrze příběhy a architekturu se seznámíte s tím, jak areál i život v něm vypadal.

Bazilika Nanebevzetí Panny Marie a sv. Mikuláše - pohled z boční lodi

Letní dětské prohlídky

Zveme děti a rodiče na skok do bývalého kláštera. S našimi lektorkami poznáte jeho zákoutí, život i práci v něm. Čichání, sahání, zpívání a oči dokořán. Vše je dovoleno.

Letní dětské prohlídky - III. nádvoří, hledání hvězd

Po stopách zámeckého hospodáře

Interaktivní prohlídka, která vás zavede na místa, která jsou spojena s barokním i cisterciáckým hospodařením v zámeckém areálu.

Zámecké středověké sádky - letecký pohled

Poutní kostel na Zelené hoře

Výjimečnou stavbu geniálního architekta Jana Blažeje Santini-Aichela s půdorysem ve tvaru pěticípé hvězdy, která patří na seznam UNESCO, rozhodně musíte zařadit na váš seznam navštívených památek.

Poutní kostel sv. Jana Nepomuckého na Zelené hoře - letecký snímek

Skryté příběhy

Zábavná hra Santiniho hvězda v mobilní aplikaci Skryté příběhy vás přenese do doby stavitele Jana Blažeje Santiniho Aichela. Vydejte se na procházku zámkem i jeho blízkým okolím a pomozte mu postavit slavný poutní kostel na Zelené hoře.

Skryté příběhy - interaktivní hra v mobilní aplikaci

Herní kárka

Půjčte si kárku plnou veselých her, naložte do ní dítě nebo manželku a táhněte… poznávat náš zámek. Dostanete herní plánek a mapku. Kárka má nosnost 120 kg.

Herní kárka

Vyprávění lesa

Cílem prohlídky je zlepšit vztah mezi člověkem a lesem, naučit širokou veřejnost chápat přírodní zákonitosti, vysvětlit základní principy udržitelného hospodaření i funkce lesa a další souvislosti týkající se ochrany přírody v lesích společnosti KINSKÝ Žďár, a. s. Věřte, že po absolvování této prohlídky, uvidíte les úplně jinýma očima. Prohlídka bude ukončena diskusí u lesního rautu.

Žákova hora