Otevírací doba Areál zámku: Volně přístupný | Muzeum nové generace, kavárna & obchod: Úterý–Neděle 9.00–17.00 Kontakt tic@zamekzdar.cz | +420 602 565 309 (pracovní dny), +420 564 565 231 (víkendy a svátky)

Vzdělávání

Vzdělávání a kreativita - Malý muzejník

Zámecká akademie

Vítejte v Zámecké akademii, která navazuje na tradici vzdělávání spojenou s tímto místem už od jeho počátku. Název akademie připomíná šlechtickou akademii, která na zámku sloužila ke vzdělávání už v 18. století. Dnes zde můžete rozvíjet své znalosti i dovednosti díky inovativnímu Muzeu nové generace, mediátorským trasám v areálu, pestrým programům pro školy, vzdělávacím akcím pro veřejnost, výstavám i přednáškám.

Edukační program v Muzeu nové generace - vzdělávání, zámecká akademie

Zámecké ateliéry

Kreativita, otevřenost, svoboda v tvoření i kritické myšlení mají u nás dveře dokořán!… A to už téměř 800 let. Řemeslné kurzy Chytrá ruka, tematické workshopy i vícedenní programy pro děti si můžete v tvůrčím prostředí zámku užít po celý rok.

Tvořivé ateliéry pro děti na zámku

Mezinárodní kreativní centrum

„Jen společnost, která tvoří, žije.“ Zámek je jedinečným místem setkávání profesionálních tanečníků, choreografů, architektů i dalších renomovaných umělců. Volný prostor pro hledání inspirace i rozvoj vlastní kreativní tvorby zde nachází tvůrci z celého světa, se kterými se můžete setkat i vy třeba při festivalu KoresponDance nebo ukázkách z uměleckých rezidencí.

Mezinárodní festival KoresponDance - oválný sál Prelatury

Náš tým

Adéla Tlustošová - Zámek Žďár

Bc. Adéla Tlustošová

Po studiu cestovního ruchu na střední škole to Adélu přitáhlo ke studiu sociální práce, veřejnosprávních studií a teologické nauky. Ráda pracuje s lidmi, je skvělá průvodkyně i lektorka. Věnuje se edukačním programům pro školy a příležitostně vede i kroužek Malý muzejník.

Tomáš Pleva - Zámek Žďár nad Sázavou

Bc. Tomáš Pleva

Vystudoval historii na MU Brno, v magisterském programu pokračuje oborem management v kultuře. Tomáš je všestranným členem týmu, je jedním z nejzkušenějších průvodců, dokáže vyřešit každý IT problém a brilantně ovládá angličtinu. Má klíčovou roli v projektu Cisterciácká krajina.