Otevírací doba Areál zámku: Volně přístupný | Muzeum nové generace, kavárna & obchod: Pondělí–Neděle 9.00–18.00 | 25. 5. se nekonají prohlídky zámku Kontakt tic@zamekzdar.cz | +420 602 565 309 (pracovní dny), +420 564 565 231 (víkendy a svátky)

Tvořivá kavárna pro maminky s dětmi 2 - 6 let

25.6., 10. 9., 1. 10.

Přijměte pozvání k odpočinku a načerpání nové energie v příjemném kolektivu dalších žen a jejich dětí. Užijeme si společný čas v pohybu, s hudbou a výtvarnou tvorbou v Tvořivé kavárně.

Můžeme se těšit na všestranný pohyb. Jeho hravé podoby osloví a zapojí děti, maminky se nestanou pouhou kulisou, zaměříme se na přirozené protažení a posílení našeho těla.

Přímo na program si můžete v kavárně zakoupit výbornou kávu se zákuskem a pro své děti přinést svačinky, tak jak potřebujete. Program bude přizpůsoben vašim potřebám a chutím.

Prostor a čas budeme věnovat přítomnému okamžiku, kde můžete hodit všechny starosti za hlavu. To je něco co dělá maminky  i samotné děti šťastné.

Pro koho?

Pro maminky a babičky s dětmi od 2 do 6 let (na mladší sourozence se též těšíme). Doprovod neplatí.

Délka
  • 60 – 90 minut
Lektorky
  • Lenka Červená
  • Michaela Valentová
Cena
  • 150 Kč dospělý + 1 dítě, 50 Kč každé další dítě (platí děti od 2 let)

Kontakt

Tel.: 702 023 940

E-mail: akademie@zamekzdar.cz

Praktické informace

Sraz je na recepci zámku.

Program se koná za každého počasí. Při nepřízni počasí budeme ve vnitřních prostorách.

Pro odložení věcí můžete využít šatny v přízemí kavárny.

Možnost využít výtah.

Lektorky

Lenka Červená

Každý čas strávený s dětmi je pro mě samotnou jedna velká, tvořivá a hravá cesta, jenž mě neustále obohacuje a inspiruje. Ráda propojuji a hledám společnou souhru mezi jednotlivými uměleckými obory, především pak v tanečním a výtvarném směru. U všech se snažím probudit přirozený zájem a radost z činnosti. Podstatná je pro mě podpora vnitřní motivace a prostor pro svobodné vyjádření ve vlastním tempu.

V programech kde se společně účastní děti i rodiče se snažím vytvářet situace, při kterých vidím rozzářená kukadla dětí z milující péči rodičů. 

Mám vystudovaný obor Pedagogika volného času na JU, 5 let jsem působila v ZŠ. 2 roky jsem pracovala v organizaci Kredance (taneční studio), více jak 15 let učím kurzy tance ( současný, kreativní, somatický pohyb, Pilates), od roku 2016 vedu kurzy pod svojí značkou Tanchi. Několik let organizuji tábory.

Michaela Valentová

Dětská zvídavost a radost ze hry mne vždy inspirovala k vytváření kreativních her a programů. V celkovém procesu vzdělávání je pro mne důležitý prožitek, proces samotné činnosti a vytváření bezpečného místa. Nejvíce využívám zkušenosti z výtvarné a hudební tvorby.

V minulosti jsem se již podílela na tvorbě a realizaci příměstských táborů ve spolupráci s AZ centrem, rovněž jsem rok působila ve školství jako vychovatelka na malotřídce.

Mám vystudovaný obor předškolní a mimoškolní pedagogiky.

Náš přístup

Je důležité, aby se u nás děti cítily dobře a mohly se vydat na dobrodružnou cestu plnou zážitků. Proto k dětem přistupujeme s respektujícím a laskavým přístupem. Vnímáme, že každé dítě je jiné a pro plavbu na společné cestě za poznáním potřebuje různou míru podpory. U dětí posilujeme odpovědnost a důvěru skrze seberealizaci a sounáležitost v týmu.