Otevírací doba Areál zámku: Volně přístupný | Muzeum nové generace, kavárna & obchod: Pondělí–Neděle 9.00–18.00 Kontakt tic@zamekzdar.cz | +420 602 565 309 (pracovní dny), +420 564 565 231 (víkendy a svátky)

Horácký džbánek

12. 8. 14.00 - 20.00

Výroční 40. ročník tradičního hudebního festivalu pod širým nebem v krásném prostředí žďárského zámku.

Vystoupí:

14.30 – Fleret
Od ryze folkových začátků po boku Vlasty Redla, přes nepřehlédnutelné přitvrzení zvuku a následnou sedmnáctiletou spolupráci se zpěvačkou Jarmilou Šulákovou, se kapela dopracovala až do současné koncertní podoby, kdy se všechno pěkně promíchalo a propojilo. Fleret nemá problém rozpálit několikatisícový dav na prestižním festivale, ale zároveň s chutí zahraje v tom nejmenším sále v příjemné akustické podobě. Léty ověřený tandem Hrachový (kytara) – Bartošík (housle) doplňuje trio vynikajících muzikantů – kytarista Vítek Rokyta, baskytarista Radek Postava a bubeník Rosťa Koplík. Od roku 2016 s Fleretem hostuje Zuzana Šuláková – dcera Jarmily Šulákové.

15.45 – Petr Lüftner
Do povědomí se dostal v srpnu 2013 uvedením protestsongu Ty jsi to Ústí, díky kterému začal koncertovat, potažmo navázal spolupráci s Xindlem X a s jeho pomocí, jakožto producentem vydal v dubnu 2016 svou první desku s názvem Až se příště narodím. V květnu 2018 vydává po dvou letech Petr svou novou tvorbu a první vlaštovkou z desky je song Celebrity, poukazující na současnou neřest především mladších lidí, kteří často žijí svým imaginárním obrazem a zapomínají na to, čím skutečně jsou. Nové album začalo vznikat opět v Modleticích ve studiu Good Day Records pod vedením Jiřího Maška, ve spolupráci s producentem Ondřejem Škochem.Dne 18. března 2023 vydal své třetí album Petri, které se nese opět v duchu písničkářství. Obsahuje 12 skladeb a celé album není jen protkané akordeonem, ale dá se říct, že i vánkem Finska, kde Lüftnerova kariéra započala.

17.15 – Vlasta Redl + AG Flek
Vlasta Redl je zpěvák, textař, skladatel a multiinstrumentalista (hraje na kytaru, klávesy, piáno, mandolínu a další nástroje). Ve své tvorbě dokázal osobitě skloubit rock, folk a lidovou hudbu. Píše také scénickou hudbu a produkuje, podílel se na téměř 60 albech.

AG Flek je folkrocková zlínská hudební skupina, založená v roce 1977. Skupina se prosadila v letech 1978 až 1981 na festivalu Porta. Za svoji pozdější folkrockovou tvář vděčila Vlastovi Redlovi. V 90. letech kapela spolupracovala s Hradišťanem, což vyústilo v album AG Flek a Hradišťan. Následně skupina utlumila svoji činnost. V roce 1996 se AG Flek vrátil v mírně rozšířené původní sestavě ke svým kořenům. V tomto složení působil do roku 2001, kdy opět svoji činnost omezil. Roku 2007 se opět, v mírně rozšířené původní sestavě, spojil a v rámci oslav 30. výročí založení obnovil koncertní činnost.

 

Vzácní hosté

19.45 – Václav a Jan Neckářovi
Jan Neckář je český hudebník, zpěvák a skladatel, bratr herce a zpěváka Václava Neckáře.
Václav Neckář je český popový zpěvák a filmový herec.

21.00 – Buty
Buty je česká populární hudební skupina, původně z Ostravy, která vznikla v roce 1986 ze skupin U238 a B komplex. Zakládajícími členy jsou Richard Kroczek a Radek Pastrňák. K nim se přidali Vít Kučaj, Ivan Myslikovjan a Luděk Piaseczný. V hudbě skupiny Buty se mísí velké množství hudebních stylů (rock, folk, folklor různých etnik, country, jazz, reggae a další) s nápaditými a vtipnými texty. Každé album se od předešlého výrazně odlišuje.

Dále se můžete těšit na:
Bohatý program pro děti
Festivalová školka a škola
Tradiční kovářská dílna
Dobré jídlo a pití samozřejmostí