Otevírací doba Areál zámku: Volně přístupný | Muzeum nové generace, kavárna & obchod: Pondělí–Neděle 9.00–18.00 Kontakt info@zamekzdar.cz | +420 602 565 309 (pracovní dny), +420 564 565 231 (víkendy a svátky)

Den venkova

24. 9. 10.00 - 18.00

Zveme vás na den, který na zámku už popáté věnujeme přírodě. Tentokrát na téma 🌲 CO ČTEME V KRAJINĚ 🌲 . V hlavních rolích se představí: lesy, rybníky, pole, kreativita, dobrá hudba a další. 🌳 Těšte se na vše, co na Dni venkova milujete – krásné kulisy zámku, pohodovou atmosféru a spoustu nových zážitků.

Den venkova v zámeckém jabloňovém sadu

Festival pro celou rodinu

Čeká vás spousta aktivit pro všechny členy rodiny. Uděláte jedině dobře, pokud si na návštěvu zámku poslední sobotu v září rezervujete celý den! Rozhodně nechceme, abyste litovali, že jste nestihli vyzkoušet všechny aktivity. Kromě Dne venkova můžete zamířit také do Muzea nové generace, do Barokní galerie nebo na prohlídku zámku s průvodcem.

Den venkova - festival pro celou rodinu

Hospodaření v panství

Podíváte se do zákulisí péče o panství – uvidíte, jak funguje hospodaření na panství rodiny Kinských, jak používáme v lese pejsky, vystřelíte si z posedu, ale zároveň zjistíte, proč se z něj vlastně střílet musí, můžete si také vyzkoušet, jak dobře znáte zvířata i rostliny z lesa.

Den venkova - střelba z posedu

Buďte rádi v přírodě!

Chceme, aby byly vaše děti rády venku! Připravili jsme atraktivní venkovní program, při kterém děti pochopí krásu trávení času v přírodě a na tablet nebo televizi ani nevzpomenou ;).

Den venkova - opékání buřtů

Chytrá ruka

Nebudou chybět ani řemesla z projektu Chytrá ruka – projektu, díky kterému se zámek stává centrem mezigeneračního setkávání a předávání řemeslných a rukodělných dovedností mladší generaci. Vyzkoušet si můžete třeba výrobu keramiky v kopii středověké pece, truhlářství a další řemesla.

Den venkova - historická pec