Otevírací doba Areál zámku: Volně přístupný | Muzeum nové generace, kavárna & obchod: Pondělí–Neděle 9.00–18.00 | 25. 5. se nekonají prohlídky zámku Kontakt tic@zamekzdar.cz | +420 602 565 309 (pracovní dny), +420 564 565 231 (víkendy a svátky)

Závěrečný houslový koncert

25. 8. od 15 a 18 h

Na koncertě vystoupí absolventi kurzů s programem dle svého výběru ve spolupráci s vynikajícími klavíristkami Johannou Hanikovou a Kristýnou Donovalovou.

Místo konání: Freskové sály

Koncert se koná v rámci Mezinárodních mistrovských houslových kurzů Bohuslava Matouška a Jakuba Junka.

Houslový koncert - Mezinárodní mistrovské houslové kurzy Bohuslava Matouška a Jakuba Junka

Bohuslav Matoušek

Bohuslav Matoušek se narodil v roce 1949 v Havlíčkově Brodě.
Po maturitě na havlíčkobrodském gymnáziu studoval na Hudební Akademii Múzických Umění v Praze prof. Jaroslava Pekelského a později u prof. Václava Snítila.

Mezinárodní mistrovské houslové kurzy Bohuslava Matouška a Jakuba Junka - Bohuslav Matoušek

V roce 1972 získal na mezinárodní soutěži festivalu Pražské jaro 1. cenu.

Mezi lety 1977–1980 působil v Tokiu jako koncertní mistr a sólista, a pod taktovkou významných světových dirigentů provedl řadu houslových koncertů. Po návratu z Japonska (1980) se stal primáriem Stamicova kvarteta, v němž působil 15 let. 

Mezinárodní mistrovské houslové kurzy Bohuslava Matouška a Jakuba Junka - Bohuslav Matoušek II

V současnosti se Bohuslav Matoušek věnuje jak dráze sólového a komorního hráče tak i pedagogické činnosti. Bohuslav Matoušek je jedním z mála držitelů prestižní stříbrné medaile Nadace Bohuslava Martinů. 

Mezinárodní mistrovské houslové kurzy Bohuslava Matouška a Jakuba Junka - Bohuslav Matoušek III

Jakub Junek

Umělecký projev houslisty Jakuba Junka po absolutoriu na Pražské konzervatoři pod vedením Pavla Kudeláska formovala zahraniční studia na moskevské Státní Konzervatoři P. I. Čajkovského ve třídě E. D. Grače a Univerzitě Hudby a Umění ve Vídni u prof. J. Pospíchala. Dnes je studentem jednoho z nejrenomovanějších českých houslistů Bohuslava Matouška v doktorandském programu Akademie Múzických Umění v Praze.

Mezinárodní mistrovské houslové kurzy Bohuslava Matouška a Jakuba Junka - Jakub Junek

Účastnil se řady mistrovských mezinárodních hudebních kurzů v Čechách, Rakousku, Velké Británii, USA a Izraeli i mnoha mezinárodních soutěží: (např. absolutní vítězství v mezinárodní soutěži Českého rozhlasu Concertino Praga spolu s violoncellistou Ivanem Vokáčem (2006), téhož roku získal 2. cenu na mezinárodní interpretační soutěži “Beethovenův Hradec”, je vítězem národní soutěže českých konzervatoří v Teplicích, stal se finalistou mezinárodní soutěže v Drážďanech “Violine in Dresden” (2008) atd.).

Mezinárodní mistrovské houslové kurzy Bohuslava Matouška a Jakuba Junka - Jakub Junek II

Jakub již řadu let sólově vystupuje s významnými orchestry v tuzemsku i zahraničí: s Českým národním symfonickým orchestrem, Moravskou filharmonií Olomouc, Filharmonií Bohuslava Martinů Zlín, Komorní filharmonií Pardubice, Severočeskou filharmonií Teplice, Západočeským Symfonickým Orchestem Mariánské Lázně, s nimiž provedl několik proslulých houslových koncertů.

Mezinárodní mistrovské houslové kurzy Bohuslava Matouška a Jakuba Junka - Jakub Junek III

Vstupné

plné
250 Kč
dospělí
snížené
150 Kč
děti, studenti a ZTP
Vstupenky je možno rezervovat online nebo osobně u Evy Bernardové (kontakt níže).