Otevírací doba Areál zámku: Volně přístupný | Muzeum nové generace, kavárna & obchod: Pondělí–Neděle 9.00–18.00 | 25. 5. se nekonají prohlídky zámku Kontakt tic@zamekzdar.cz | +420 602 565 309 (pracovní dny), +420 564 565 231 (víkendy a svátky)

Zámecký příměstský tábor KRAJINA (nejen) z ptačí perspektivy

22. 7. 8.00 - 26. 7. 16.00

Společně zažijeme fascinující cestu plnou nových poznání a tvůrčí činnosti, budeme žasnout a objevovat pestrost naší krajiny. Neváhej a přidej se k nám. Lektorský zámecký tým a krajina se na tebe těší.

Termín: 22. – 26. 7. 2024, každý den 7.30–16.00
Cena: 3 100 Kč

Cena obsahuje program, lektorské vedení a obědy.

Svačiny si děti nosí z domu. Na den vždy min. dvě svačiny.

Po domluvě rádi zařídíme bezlepkovou nebo bezlaktózovou stravu.

Pro koho? Pro všechny tvořivé chlapce a dívky ve věku 7–12 let.

(Mladší děti po domluvě. Min. věk 6 let. Upřednostňujeme mladší děti se starším sourozencem.)

Přihláška na Zámecký příměstský tábor ve Žďáře nad Sázavou

Program tábora

Společně zažijeme fascinující cestu plnou nových poznání a tvůrčí činnosti, budeme žasnout a objevovat pestrost naší krajiny. Neváhej a přidej se k nám. Lektorský zámecký tým a krajina se na tebe těší.

Pojďme se společně zaposlouchat do příběhů krajiny, poznávat její krásy a skrze hru objevovat nové pohledy (nejen) z ptačí perspektivy. Pojďme zbystřit, všímat si toho, co nám krajina vypráví o dnešní době ale i o letech minulých. Inspiraci najdeme také v Muzeum nové generace, v místních stavbách a jejich půdorysech, především pak v unikátní hvězdě na Zelené hoře. Jeden den se vypravíme na rozhlednu Rosička, kde se zahledíme do krajiny z výšky. 

Staňme se na týden tvůrci. Podněty, které načerpáme v krajině promítneme do kreativní výtvarné, hudební a pohybové činnosti. Naše tvůrčí záznamy a postřehy z výletů si poskládáme do vlastního knižního leporela. V pátek připravíme obrazovou a pohybovou inscenaci našich zážitků z celého týdne pro rodiče, sourozence a kamarády.

Na cestě nás doprovodí hejno špačků, které nám bude inspirací nejen díky proměnlivým tvarům, které na obloze maluje svými pohyby jako jeden orchestr, ale také sdílením všeho co vidí ze své výšky. Pohled z ptačí perspektivy nám nabídne obrazy a zamyšlení nad její strukturou, členěním, tvarovostí, barevnou kompozicí, nebo fragmentací krajiny. Naše každodenní dobrodružství bude začínat u obřího ptačího hnízda.

Zaměříme se na radost z obrazů, pohybu a zvuku.

Výtvarné techniky: 
 • tkaní na vlastnoručně vyrobeném rámu a reliéf krajiny
 • tečkovací technika a hejno špačků
 • koláž a perspektiva krajiny
 • asambláž a 3D modely fragmentované krajiny 
 • práce s přírodními materiály a pigmenty
Pohybový a hudební jazyk: 
 • složky pohybu: čas, dynamika, rytmus, prostor
 • pohybový chór: strukturování a formování krátkých choreografických celků
 • práce s prostorem: krajiny našeho těla (pohybové tvarování a vnitřní prostor), umístění těla v prostoru, prostorové dráhy, prostorové vztahy a tvary ve skupině

Změna programu vyhrazena. 

Náš přístup

Je důležité, aby se děti na táboře cítily dobře a mohly se vydat na dobrodružnou cestu plnou zážitků. Proto k dětem přistupujeme s respektujícím a laskavým přístupem. Vnímáme, že každé dítě je jiné a pro plavbu na společné cestě za poznáním potřebuje různou míru podpory. Děti se společně s námi podílí na tvorbě pravidel a utváření přátelského prostředí. Posilujeme jejich odpovědnost a důvěru skrze seberealizaci a sounáležitost v týmu.

Táborem vás provedou

Lenka Červená

Každý čas strávený s dětmi  je pro mě samotnou jedna velká, tvořivá a hravá cesta, jenž mě neustále obohacuje a inspiruje k další tvorbě. Ráda prolínám a hledám společnou souhru mezi jednotlivými uměleckými obory, především pak v tanečním a výtvarném směru. V tvorbě hledám nové možnosti, jak kreativní pohyb a myšlení využít v mimoškolní i školní výuce. Ráda vedu děti k cíli, neopomíjím ale proces, který je mnohdy podstatnější. U všech se snažím o podporu vnitřní motivace a svobodné vyjádření ve vlastním tempu.

Po odborné stránce vycházím z oboru Pedagogika volného času, kterou jsem vystudovala na Jihočeské univerzitě a z dalšího odborného vzdělání se zaměřením na tanec a výtvarnou činnost. Pravidelně se věnuji výuce Pilatesu, Současnému a Kreativnímu tanci a somatickému pohybu pro děti i dospělé. Čerpám z více jak 15 leté praxe.

Michaela Valentová

Dětská zvídavost a radost ze hry mne vždy inspirovala k vytváření kreativních her a programů. V celkovém procesu vzdělávání je pro mne důležitý prožitek, proces samotné činnosti a vytváření bezpečného místa. Nejvíce využívám zkušenosti z výtvarné a hudební tvorby.

V minulosti jsem se již podílela na tvorbě a realizaci příměstských táborů ve spolupráci s AZ centrem, rovněž jsem rok působila ve školství jako vychovatelka na malotřídce.

Mám vystudovaný obor předškolní a mimoškolní pedagogiky.

Místo

Zámek Žďár nad Sázavou, ulice Zámek 8/8. 

 • Společným ateliérem nám budou zámecké venkovní i vnitřní prostory zámku
 • Vycházky a výlety do okolní přírody

Harmonogram

 • 7:30 – 8:30 příchod dětí 
 • 8:30 – 11:30 program 
 • 11:30 – 13:00 oběd a klidový čas po obědě, volná činnost
 • 13:00 – 15:30 program 
 • 15:30 – 16:00 vyzvedávání dětí

Cena tábora

3 100 Kč

Tábor se hradí převodem na účet. Závazná rezervace místa na táboře proběhne v momentě úhrady účastnického poplatku.

Fakturu zasíláme na email – nutné zadat variabilní číslo z faktury.

Faktura na zaměstnavatele je možná. Údaje k fakturaci vyplníte v přihlášce.

10% sleva na druhou platbu při přihlášení sourozenců na jeden tábor. 15% sleva na druhou platbu při přihlášení sourozenců na oba dva tábory.

10% sleva při přihlášení jednoho dítěte na druhý tábor.

Slevy se nesčítají.

Storno podmínky

 • Odhlášení účastníka do 60 dnů před zahájením tábora. Z ceny účastnického poplatku se vrací 90% účastníkovi na jeho účet.
 • Odhlášení účastníka méně jak 60 dní před zahájením. Z ceny účastnického poplatku se vrací 50% účastníkovi na jeho účet.
 • Odhlášení účastníka méně jak 30 dní před zahájením, v den kdy tábor bude zahájen, v průběhu a po jeho skončení nemá účastník nárok na vrácení účastnického poplatku.
 • Při odhlášení je možné za sebe poslat vhodného náhradníka. Vždy ale po předchozí domluvě.