Otevírací doba Areál zámku: Volně přístupný | Muzeum nové generace, kavárna & obchod: Pondělí–Neděle 9.00–18.00 | 25. 5. se nekonají prohlídky zámku Kontakt tic@zamekzdar.cz | +420 602 565 309 (pracovní dny), +420 564 565 231 (víkendy a svátky)

Vystoupení ZUŠ Bystřice nad Pernštejnem

4. 6. 16.00 - 18.00

Smyčcový orchestr N. Kyjovského pod vedením dirigentky Mgr. Lenky Macháčkové působí při ZUŠ v Bystřici n. P. od roku 2001. Je tělesem primárně určeným žákům ZUŠ, ale je otevřený všem, kdo mají zájem cvičit a užít si radost ze společného provozování hudby. Za tuto dobu má za sebou velké množství vystoupení a projektů. Kromě koncertů klasické hudby rád zabrousí i do jiných vod. Velkým projektem jsou Balady & romance – koncerty s rockovými muzikanty, kdy hráči s velkou chutí interpretují skladby českých kapel – např. Olympic, B. S. P., ale i zahraničních, jako je Metallica, AC/DC a další, na kterých se schází kolem 1000 nadšených posluchačů. V minulém roce tento projekt v benefici přinesl přes 120.000 pro Oblastní charitu Žďár. Ostatně benefičními koncerty již orchestr podpořil mnohé potřebné.  Spolupracuje s profesionály: s Jaroslavem Svěceným, opakovaně s Hradišťanem Jiřího Pavlici a s folkovou legendou – jihočeskými NEZMARY se letos v březnu sešel už popáté. Interpretací různorodých žánrů se hráči posouvají stále výše a party upravované pro profesionální tělesa jsou vždy velkou výzvou. Orchestr také spolupracuje s Komorním sborem Alter ego a společně s ním v komorním obsazení provedl již 3 novodobé premiéry děl staré hudby. V roce 2021 obdržel orchestr ocenění Nositel tradic za dvacetiletou reprezentaci města Bystřice.

Koncert se bude konat na terase před Muzeem nové generace.

Účinkující:

HOUSLE
Juračková Marie, Štarhová Jana, Pavelková Slavěna, Křenek Matyáš, Slavíčková Lucie, Štouračová Pavlína, Vášová Anna, Janečková Kateřina, Koutníková Tereza, Neterdová Anna, Skokanová Kateřina, Loukotová Helena, Beranová Kristýna, Skalníková Natálie

VIOLY
Kubíková Věra, Makovská Karolina, Hamerníková Martina

VIOLONCELLA
Svobodová Lenka, Kadlíčková Natálie, Elčknerová Irena, Horáková Iveta, Pavlíčková Eliška, Roučka Aleš

KONTRABAS
Vařejka Karel

HOSTÉ
Pokorný Antonín, Husák Štěpán – trubky

DIRIGENT
Lenka Macháčková

ORCHESTR PODPORUJÍ
Město Bystřice nad Pernštejnem
SOUNDSERVIS – zvuk a světla, Bystřice n. P.
MEGA-TECH, s. r. o., Bystřice n. P.
Wera Werk, s. r. o., Bystřice