Otevírací doba Areál zámku: Volně přístupný | Muzeum nové generace, kavárna & obchod: Úterý–Neděle 9.00–17.00 Kontakt tic@zamekzdar.cz | +420 602 565 309 (pracovní dny), +420 564 565 231 (víkendy a svátky)

Výstava Voliéra nebe

1. 7. 9.00 - 31. 8. 18.00

Série obrazů představuje ptáky jako skvrny vytvářející obrazce – vlny na obloze mezi mraky. Jednou jsou uskupeni do pravidelné linky vlnící se po obloze, to když husy táhnou na jih, podruhé tvoří nepravidelný obří shluk, to když se vlaštovky rozhodnou, že bude pršet. Samotářem nebe je pak orel, který si hledá večeři nad údolím.

Výstavu můžete navštívit každý den od 9.00 do 18.00 v ZOO – Zámecké Otevřené Obrazárně.

Autorka výstavy: Kristýna Hamáková

Technika: akryl na plátně, kombinace monotisku a linorytu na papíře

Vernisáž: 1. 7., 17.00

www.kocourvkrovi.cz

Výstava Kristýny Hamákové

Kristýna Hamáková

Tvorbě jsem se věnovala už jako malé dítě, s tátou jsme vždycky rozvinuli baličák na stůl nebo podlahu, tvořili a malovali, skicovali a čmárali… a zlobili tím mámu.
Studiu malby, hudby a umění jsem se věnovala na Základní umělecké škole od svých sedmi let. Nejvíce mě bavila malba barvami s panem učitelem Vodičkou, on byl srdcem ateliéru. Na konci hodiny mě strašně zajímala „minivýstava“, kterou jsme utvořili ze všech obrazů, které jsme se spolužáky vytvořili a společně jsme se o nich bavili a učili se tak i od ostatních dětí.
Voliéra nebe - výstava obrazů Kristýny Hamákové III

Po absolvování hlinecké „Zušky“ jsem se rozhodla pro studium užité malby na Střední škole umění a grafiky v Brně na „Husovce“. Ateliér vedl akademický malíř Petr Veselý a byl to zase úplně jiný přístup k malbě. Vedle studia figury a zátiší jsem si však nejvíce zamilovala individuální tvorbu, kdy jsme sami přicházeli s náměty, které jsme mohli samostatně umělecky zpracovat. Nejčastěji se z těchto našich vlastních témat vyklubaly i témata na klauzurní zkoušky, závěrečné práce jednotlivých období.

Voliéra nebe - výstava obrazů Kristýny Hamákové

Po absolvování střední školy jsem toužila poznat umění i z jiného úhlu než jen od malířského stojanu a rozhodla jsem se pro studium estetiky na Masarykově univerzitě v Brně. Na tomto oboru jsem se naučila, že umění nelze sledovat jen historicky a technologicky, ale i s citem, ohledem na jeho sociokulturní podmínky, ve kterých bylo vytvořeno a snažit se rozklíčovat autorův jazyk a cit. Není totiž na světě důležité umění, které se líbí všem, o to v umění nejde. Důležitější je, aby dílo vyvolávalo otázky a utvářelo pocity, které někdy mohou být pozitivní a někdy zase naopak. A to by se mělo dít nejen v duši diváka, ale hlavně také v duši autora samotného.

Voliéra nebe - výstava obrazů Kristýny Hamákové II