Otevírací doba Areál zámku: Volně přístupný | Muzeum nové generace, kavárna & obchod: Pondělí–Neděle 9.00–18.00 | 25. 5. se nekonají prohlídky zámku Kontakt tic@zamekzdar.cz | +420 602 565 309 (pracovní dny), +420 564 565 231 (víkendy a svátky)

Renata a Igor Ardaševovi – Bedřich Smetana – Má vlast

13. 11. 18.00 - 20.00

Má vlast, jak ji neznáte – pro dvacet prstů. Nejpopulárnější dílo české romantické hudební literatury se dočkalo bezprostředně po dokončení úpravy pro čtyřruční klavír.

Klavírní duo dvou skvělých brněnských klavíristů, Renaty a Igora Ardaševových. Jejich bohatý repertoár jak pro čtyřruční klavír, tak pro dva klavíry mohli obdivovat posluchači tuzemských i zahraničních festivalů.

Místo konání: Freskové sály

Sál bude otevřen 30 min před zahájením koncertu.

 

Renata Ardaševová

Přerovská rodačka absolvovala konzervatorní studia v Ostravě u Marty Toaderové.
Nepopiratelné úspěchy zaznamenala Renata Ardaševová i v řadě mezinárodních soutěží.
Pedagogicky působí rovněž na Jamu v Brně.

Známým se stalo především Duo Ardašev, v němž se spolu s Igorem Ardaševem uplatňovala jak v čtyřruční hře, tak ve hře na dva klavíry. Jejich výkony je přivedly na četná evropská koncertní pódia od Španělska po Řecko a pohotově je zachytila firma Supraphon, pro níž natočili Dvořákovy Slovanské tance, Legendy a cyklus Ze Šumavy, Smetanovu Mou vlast a v live nahrávce společně s Komorní filharmonií Pardubice Koncert pro dva klavíry J. L. Dusíka.

Igor Ardašev

Igor Ardašev reprezentuje už dlouho české pianistické umění na mezinárodím fóru.
Interpretační úroveň dovoluje virtuózně disponovanému a filozoficky orientovanému pianistovi pořádat samostatné recitály, hrát čtyřručně i na dva klavíry s manželkou Renatou.

Spolupracuje s komorními soubory a vynikajícími světovými orchestry a dirigenty (Česká filharmonie, Pražská komorní filharmonie, Královská liverpoolská filharmonie, BBC Londýn). Je zván na renomované evropské hudební festivaly (Schleswig-Holstein,Jodoigne v Belgii,Hannover,Neapol,Pražské jaro apod.).Z jeho nahrávek připomínáme Čajkovského koncert b moll, Janáčkovu Žárlivost s Rudolfem Firkušným, Dvořákovy Slovanské tance a klavírní verzi Smetanovy Mé vlasti s manželkou Renatou, kompozice Lisztovy, Martinů, Ježkovy, Prokofjeva, Musorgského a Beethovenovy.

Město Žďár - sponzorský vzkaz

Vstupné

Předprodej
350 Kč
Plné vstupné
Předprodej do 11. 11. 2022
Předprodej
250 Kč
Snížené vstupné (senioři, studenti)
Předprodej do 11. 11. 2022
Plné vstupné
400 Kč
Snížené vstupné (senioři, studenti)
300 Kč
Vstupenky je možné zakoupit v online předprodeji nebo na recepci Muzea nové generace za předprodejovou cenu do 11. 11. 2022.