Otevírací doba Areál zámku: Volně přístupný | Muzeum nové generace, kavárna & obchod: Úterý–Neděle 9.00–17.00 Kontakt tic@zamekzdar.cz | +420 602 565 309 (pracovní dny), +420 564 565 231 (víkendy a svátky)

Narozeninový koncert Janáčkova kvarteta

23. 10. 18.00 - 20.00

Koncert k výročí založení Československé republiky zahraje nejlepší moravské kvarteto, které právě v říjnu tohoto roku oslaví 75. výročí vzniku. Hned dvojitý důvod k oslavě při poslechu krásné hudby. Janáčkovo kvarteto zahajuje první ze čtyř neopakovatelných vystoupení, které vás provedou cestou staletími.

www.janacekquartet.com

Místo konání: hlavní sál Prelatury (sál není vytápěn).
Otevření sálu: Sál bude otevřen 30 min před zahájením koncertu.
Doprava k zámku: Zajistili jsme pro vás pohodlnou dopravu autobusem ZDARMA od zimního stadionu až k Táferně. Odjezd autobusu je v 17.15 od zimního stadionu, ve 20.15 od Táferny zpět ke stadionu.

Upozornění: Je možné, že v době konání koncertu bude z důvodu oprav uzavřen barokní most před zámkem. K parkování tedy doporučujeme využít parkoviště vyznačená v mapce. Děkujeme za pochopení.

Janáčkovo kvarteto - Zámek Žďár

Program koncertu

Felix Mendelssohn Bartholdy – Smyčcový kvartet Es-dur, op. 44, č. 3

  • Allegro vivace
  • Scherzo. Assai leggiero e vivace
  • Adagio non troppo
  • Molto allegro con fuoco

———–  přestávka ———-

Antonín Dvořák – Smyčcový kvintet Es dur, op. 97

  • Allegro non tanto
  • Allegro vivo
  • Larghetto
  • Finale. Allegro giusto

hraje: Janáčkovo kvarteto a Bohuslav Matoušek (viola)

Janáčkovo kvarteto - Zámek Žďár

O Janáčkovu kvartetu

Janáčkovo kvarteto vzniklo na brněnské konzervatoři v roce 1947 z řad studentů. Díky vynikající interpretaci děl Leoše Janáčka získal soubor právo nazývat se jménem tohoto významného skladatele. V roce 1955 podniklo Janáčkovo kvarteto, v dnes již legendárním složení Jiří Trávníček, Adolf Sýkora, Jiří Kratochvíl, Karel Krafka, první zahraniční turné a v průběhu několika let pokryla umělecká činnost souboru všechny světadíly.

Sedmdesát let působení na koncertních pódiích si přirozeně vynutilo postupné změny v obsazení souboru, ale na interpretační kánon a expresivní projev stále zůstávají obrazem hry Janáčkova kvarteta.

Janáčkovo kvarteto

Složení souboru

V současnosti hraje soubor ve složení:

Miloš Vacek – 1. housle

Richard Kružík – 2. housle

Jan Řezníček – viola

Lukáš Polák – violoncello

Soubor za dobu svého trvání spolupracoval s význačnými interprety, jako jsou Igor Ardašev, Eva Bernáthová, Boris Berezovský, Maria Kliegel, Bohuslav Matoušek, Josef Špaček, Alfred Strejček, Ivo Kahánek, Ang Li, Raphael Wallfish aj.

Vstupné

Předprodej
350 Kč
Plné vstupné
Cena platí při koupi do 21. 10.
Předprodej
250 Kč
Snížené vstupné (senioři, studenti)
Cena platí při koupi do 21. 10.
Plné vstupné
400 Kč
Snížené vstupné
Senioři, studenti
300 Kč
Vstupenky je možné zakoupit v online předprodeji nebo na recepci Muzea nové generace za předprodejovou cenu do 21. 10. 2022.

Město Žďár - sponzorský vzkaz