Otevírací doba Areál zámku: Volně přístupný | Muzeum nové generace, kavárna & obchod: Pondělí–Neděle 9.00–18.00 Kontakt tic@zamekzdar.cz | +420 602 565 309 (pracovní dny), +420 564 565 231 (víkendy a svátky)

Demolice monumentální stavby z kartonu

25. 6. 15.00 - 18.00

Jedinečný happening při kterém za pomoci veřejnosti vznikne monumentální stavba inspirovaná dílem geniálního architekta Jana Blažeje Santiniho. V sobotu 24. června bude probíhat pod taktovkou francouzského abstraktního umělce Oliviera Grossetete stavba objektu z papírových krabic, která bude poctou Santinimu, od jehož smrti letos uplyne 300 let.

Program celé akce

17.6.– 18.6.

Veřejné workshopy

Od 17. do 18. června budou probíhat tvořivé workshopy v budově Konventu. Denně se zde vystřídá zhruba 60 osob, kteří budou rozděleni do dvou skupin. Pod vedením Oliviera Grossetete nebo jeho asistentů budou tvořit komponenty finálního díla. Workshopy jsou určeny pro veřejnost.

V případě zájmu zašlete přihlášku na barta@zamekzdar.cz. Přihláška musí obsahovat počet osob, věk účastníků a jeden telefonní kontakt za skupinu. Workshopy jsou zdarma.

19.6.– 23.6.

Skupinové workshopy

Od 19. do 23. června budou probíhat workshopy pro organizované skupiny. Tvořivé workshopy jsou vhodnou příležitostí k posílení spolupráce v týmech. Pod vedením Oliviera Grossetete nebo jeho asistentů budou tvořit komponenty finálního díla. Workshopy jsou zdarma.

24.6.

Stavba monumentu

V sobotu 24. června proběhne samotná stavba monumentálního díla na terase před Muzeem nové generace pod hrází Konventského rybníka. V 8 hodin ráno začne přenos komponentů z Konventu a stavba díla na terase před Muzeem nové generace. Vlastní stavba potrvá 8 – 10 hodin, podle náročnosti a počtu zapojených osob. Následně se stavba ukotví, nasvítí a bude k obdivu návštěvníků volně přístupná až do nedělního odpoledne. Program akce je zdarma.

Po dostavění díla jste srdečně zváni na přípitek. Pro dospělé bude připraven cider, pro děti džus.

V sobotu bude Muzeum nové generace otevřené do 20.00.

25.6.

Demolice stavby

V neděli 25. června bude následovat demolice monumentální stavby, která započne v cca 15 hodin. Následně proběhne odvoz použitého materiálu k recyklaci a dalšímu využití. Program akce je zdarma.

Generální partner

Mondi je globálním lídrem ve výrobě obalových řešení a papíru. Dodavatel na monumentální stavbu, který zajistí i následnou recyklaci.

Partneři

Projekt podpořilo Ministerstvo kultury České republiky.