Otevírací doba Areál zámku: Volně přístupný | Muzeum nové generace, kavárna & obchod: Pondělí–Neděle 9.00–18.00 | soboty červenec a srpen otevřeno do 20.00, Komentované prohlídky do 18.30 Kontakt tic@zamekzdar.cz | +420 602 565 309 (pracovní dny), +420 564 565 231 (víkendy a svátky)

KoresponDance - Benefiční večer

14. 7. 18.30 - 23.00

Festival KoresponDance v letošním roce zahájí Koncert pro mír na IV. zámeckém nádvoří. Následovat bude filmová projekce ve spolupráci s Festivalem tanečních filmů. V průběhu celého večera můžete ochutnat speciality z ukrajinské kuchyně, které pro vás připraví lidé z Ukrajiny žijící ve Žďáru nad Sázavou a okolí. Ke shlédnutí a koupi budou fotografie Richarda Boudy z válkou zasažených oblastí.
Vstupné na benefiční akci je dobrovolné (minimální částka 200 Kč) a výtěžek poputuje na účet Oblastní charity Žďár nad Sázavou na pomoc ukrajinským uprchlíkům. Ta v tuto chvíli pomohla již 1 430 lidem utíkajícím před válkou.
KoresponDance - Benefiční večer

Ukrajinská kuchyně a výstava

Po celý večer bude možné ochutnat speciality z kuchyně lidí z Ukrajiny, žijících ve Žďáře nad Sázavou a okolí.
Ke shlédnutí i ke koupi budou fotografie fotografa Richarda Boudy, který na svých cestách do válkou zasažených oblastí zachycuje prostřednictvím fotografických snímků osudy tamních obyvatel. Ke koupi jsou rovněž i fotoportréty těch, kteří ve Žďáře nad Sázavou a v jeho okolí nachází dočasné útočiště.
Benefiční večer pro Ukrajinu

Koncert pro mír (20.00)

Koncert pro mír na IV. zámeckém nádvoří v podání rodačky z Uzbekistánu Ekateriny Levental, žijící v Holandsku, která svým zpěvem a harfou představí publiku nejen hudbu z Ukrajiny, ale také Francie, Itálie, Ruska nebo tradiční židovské melodie.

Koncert - IV. zámecké nádvoří

Filmová projekce (21.30)

Filmová projekce proběhne ve spolupráci s Festivalem tanečních filmů.
IV. zámecké nádvoří